Հունիսի 18-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է Երկրորդ ազգային մանկական մրցանակաբաշխությունը: Այս մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց մրցանակաբաշխության կազմակերպիչ, «Տաղանդավոր սերունդ» ՀԿ նախագահ Միքայել Մարգարյանը: Միջոցառման հատուկ հյուրն է լինելու 13-ամյա ուկրաինահայ երգիչ, միջազգային մրցույթների դափնեկիր,«Նոր ալիք-2011-ի» հաղթող Անդրանիկ Ալեքսանյանը:
Մրցանակաբաշխությունը կայանալու է երեք ոլորտներում` կրթություն, սպորտ և մշակույթ, որի մեջ մտնում է թատրոնը, հեռուստատեսությունը, դասական, էստրադային և ժողովրդական երաժշտությունը:
Միջոցառման համար դահլիճը տրամադրել է նախարարությունը, իսկ Անդրանիկին Երևան հրավիրելու համար աջակցել է ՀՀ սփյուռքի նախարարությունը :
Մրցանակաբաշխությանը կմասնակցեն մինչև 16 տարեկան անհատներ և խմբեր, ելույթ կունենան և մրցանակներ կհանձնեն մրցույթի նախորդ տարվա հաղթողները:
Պատանի երգիչ Անդրանիկն առաջին անգամ չէ Հայաստանում: Լրագրողների հետ նա կիսվեց, որ Նապոլեոնի ծրագրեր ունի: Նա այս տարի հատուկ հյուր է լինելու Նոր ալիքում, Իտալիայում ելույթ է ունենալու Տոտո Կուտունիոյի համերգին, ցանկանում է նաև մենահամերգ ունենալ Հայաստանում:

18 июня в концертном зале им. Арама Хачатуряна состоится Вторая национальная детская премия. Об этом во время пресс-конференции сказал организатор премии, председатель ОО “Талантливое поколение” Микаел Саркисян.
Особым гостем концерта будет 13-летний украинский певец армянского происхождения, лауреат международных конкурсов, победитель “Новой волны 2011” Андраник Алексанян.
Награждение состоится в трех областях: в области образования, спорта и культуры, которая включает театр, телевидение, классическую, эстрадную и народную музыку.
В церемонии примут участие дети в возрасте до 16 лет, добившиеся успехов на международной арене в сферах культуры, образования и спорта, также будут вручены призы прошлогодним победителям.
Андраник Алексанян не в первый раз приезжает в Армению, он поделился с журналистами своими планами. В этом году он выступит на “Новой волне”, затем выступит в Италии с концертом вместе с Тото Кутунью. Певец мечтает о сольных концертах в Армении.