ՈՒԵՖԱ-ն Լեհաստանում և Ուկրաինայում տեղի ունեցող Եվրոպայի առաջնության շրջանակում Գերմանիայի և Պորտուգալիայի հավաքականների խաղի ժամանակ տեղ գտած միջադեպերի համար տուգանել է Գերմանական ֆուտբոլային միությանն ու Պորտուգալիայի Ֆուտբոլի ֆեդերացիային:
B խմբի թիմերի հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 9-ին Լվովում և ավարտվել գերմանական հավաքականի հաղթանակով` 1:0:
DFB-ն գերմանացի երկրպագուների անհարիր վարքի համար տուգանվել է 10 հազար եվրոյով, իսկ FPF-ն ստիպված կլինի 5 հազար եվրո վճարել այն բանի համար, որ պորտուգալացի ֆուտբոլիստների մեղքով, ովքեր ուշ էին դաշտ դուրս եկել ընդմիջումից հետո, երկրորդ խաղակեսի մեկնարկը ձգձգվեց:

УЕФА оштрафовалa Немецкий футбольный союз и Федерацию футбола Португалии за инциденты, произошедшие во время матча между сборными Германии и Португалии на чемпионате Европы, который проходит в городах Польши и Украины.
Встреча команд группы В состоялась 9 июня во Львове и завершилась победой немецкой сборной со счетом 1:0.
DFB оштрафован на 10 тысяч евро за неподобающее поведение немецких болельщиков, которые бросали на поле посторонние предметы.
FPF придется заплатить 5 тысяч евро за то, что по вине португальских футболистов, поздно вышедших на поле после перерыва, было задержано начало второго тайма игры.