15 Հունիս 2012 - 09:52 AMT
24-ամյա խորվաթ երկրպագուն, որը պայթուցիկ էր նետել դաշտ` Իտալիա-Խորվաթիա խաղի ժամանակ, ձերբակալվել է մարզադաշտից դուրս գալիս: Պահակայն ծառայությունը կարողացել է պարզել նրա ինքնությունը` տեսանկարահանումներից ստացված ձայնագրությունների միջոցով: Նրան սպառնում է ազատազրկում: Քայլեր են ձեռնարկվում նման գործողություն կատարած ևս մեկ երկրպագուի ինքնությունը պարզելու համար:
Առաջնության ընթացքում Պոզնանում ձերբակալվել է 57 մարդ: Նրանցից 12-ը ազատազրկման են ենթարկվել` Ռուսաստան-Լեհաստան խաղից հետո կազմակերպված անկարգությունների պատճառով: Դատարանի որոշմամբ, երկու խորվաթներ տուգանվել են յուրաքանչյուրը 4 հազար ոսկով, մեկ լեհ պետք է վճարի 2.5 հազար, մյուսը դատապարտվել է 1 տարի ազատազրկման:

15 Июнь 2012 - 09:28 AMT
24-летний хорватский болельщик, бросивший на поле файер во время матча чемпионата Европы между сборными Италии и Хорватии, задержан на выходе со стадиона. Служба охраны вычислила его благодаря записям с видеокамер. Ему грозит тюремное заключение. Также предпринимаются попытки установить личность другого зрителя, тоже бросившего файер.
Всего за время чемпионата в Познани задержаны 57 человек. В четверг четверо из них осуждены за участие в беспорядках в районе Старого рынка 12 июня после игры польской и российской команд. Решением суда два хорвата оштрафованы на 4 тысячи злотых каждый (немногим менее 40 тысяч рублей), один поляк заплатил 2,5 тысячи, другой приговорен к годичному заключению.