ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` ընկերությունը տեղեկացնում է, որ բուհերի հետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի փոխգործակցության հերթական փուլի` տեխնիկական զինման ծրագրի շրջանակներում «Եվրասիա» միջազգային համալսարանը (ԵՄՀ) և Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության և իրավունքի ինստիտուտի երևանյան մասնաճյուղը համալրվել են ժամանակակից տեխնիկայով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ «Եվրասիա» միջազգային համալսարանում բացվել է 6 համակարգչով լսարան:
Կրթության որակի զարգացմանն ուղղված մեթոդական յուրահատուկ միջոց են ինտերակտիվ գրատախտակներն` իրենց լուսարձակներով: Տեխնոլոգիական լուծումները թույլ են տալիս զգալիորեն կրճատել ժամանակի կորուստը, դասախոսի մոտ գտնվող անհրաժեշտ ինֆորմացիան ցուցադրել ուսանողներին և տիրապետել դասապրոցեսի հետագա կառավարմանը: Համալսարանի տեխնիկան համալրվել է նաև լազերային տպիչներով:
Գիտակրթական ծրագրերի իրականացման հարցում նոր ձեռքբերումներ են ակնկալվում նաև Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության և իրավունքի ինստիտուտի երևանյան մասնաճյուղում: Այս ինստիտուտում բացված ՏՏ լսարանն ապահովվել է ինտերնետ հասանելիությամբ 6 համակարգչով, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 3G երթուղիչով և փոխանջատիչներով:

15 Июнь 2012 - 11:32 AMT
В компании “ВиваСелл-МТС” сообщают, что в рамках очередного этапа сотрудничества компании с армянскими вузами Ереванский филиал Санкт-Петербургского института внешнеэкономических связей, экономики и права и международный университет “Евразия” были оснащены современным техническим оборудованием.
При содействии “ВиваСелл-МТС” в международном университете “Евразия” открылось шесть компьютерных аудиторий с интерактивными досками. Вузу также предоставлено два лазерных принтера.
Компьютерная аудитория ИТ, открытая в Ереванском филиале Санкт-Петербургского института внешнеэкономических связей, экономики и права, обеспечена доступом в Интернет, 6 компьютерами, 3G-модемом, действующим в рамках пакета “Home-Zone Turbo” и прочим оборудованием.