ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը` ընկերությունը տեղեկացնում է, որ բուհերի հետ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի փոխգործակցության հերթական փուլի` տեխնիկական զինման ծրագրի շրջանակներում «Եվրասիա» միջազգային համալսարանը (ԵՄՀ) և Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության և իրավունքի ինստիտուտի երևանյան մասնաճյուղը համալրվել են ժամանակակից տեխնիկայով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ «Եվրասիա» միջազգային համալսարանում բացվել է 6 համակարգչով լսարան:
Կրթության որակի զարգացմանն ուղղված մեթոդական յուրահատուկ միջոց են ինտերակտիվ գրատախտակներն` իրենց լուսարձակներով: Տեխնոլոգիական լուծումները թույլ են տալիս զգալիորեն կրճատել ժամանակի կորուստը, դասախոսի մոտ գտնվող անհրաժեշտ ինֆորմացիան ցուցադրել ուսանողներին և տիրապետել դասապրոցեսի հետագա կառավարմանը: Համալսարանի տեխնիկան համալրվել է նաև լազերային տպիչներով:
Գիտակրթական ծրագրերի իրականացման հարցում նոր ձեռքբերումներ են ակնկալվում նաև Սանկտ Պետերբուրգի արտաքին տնտեսական կապերի, տնտեսագիտության և իրավունքի ինստիտուտի երևանյան մասնաճյուղում: Այս ինստիտուտում բացված ՏՏ լսարանն ապահովվել է ինտերնետ հասանելիությամբ 6 համակարգչով, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 3G երթուղիչով և փոխանջատիչներով:

VivaCell-MTS, “Mobile TeleSystems” OJSC subsidiary, informed that in the frames of the universities’ technical equipment project the Eurasia International University and the Yerevan branch of the St. Petersburg Institute of International Economic Relations, Economics and Law have been provided with modern equipment.With VivaCell-MTS support an auditorium with 6 computers, interactive blackboards and lasers printers was opened in the Eurasia International University.
New educational achievements are as well expected at the Yerevan branch of the St. Petersburg Institute of International Economic Relations, Economics and Law, where an IT auditorium with 6 computers connected to the Internet was opened. The Internet connection is secured with a 3G router working within “Home-Zone Turbo” package.