Հայաստանի` ինչպես ներհանրապետական, այնպես էլ միջազգային փոխադրումներով զբաղվող ավտոկայանները կարող են կոնցեսիայի հանձնվել: Այդ մասին լրագրողներին է հաղորդել Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարարի պաշտոնակատար Մանուկ Վարդանյանը:
Նրա խոսքով` մի շարք արտասահմանյան ընկերություններ արդեն հայտնել են իրենց հետաքրքրվածությունը, սակայն կոնցեսիոների ընտրությունը կիրականացվի մրցույթի հիման վրա: «Ես կարծում եմ, որ մոտակա երկու-երեք ամիսների ընթացքում կներկայացնենք կառավարություն, հավանություն կստանանք և կառաջադրենք մրցույթի»,- նշել է նա:
Նախարարի պաշտոնակատարը հավելել է, որ կոնցեսիայի հանձնելու պայմաններից մեկը կլինի տոմսերի օնլայն վաճառքի համակարգի ներդրումը, «որպեսզի բնակչության սպասարկումը զգալիորեն բարելավվի»:

Armenia’s bus stations involved in both intra and international transportation may be given for concession, acting Minister of Transport and Communications said.
According to Manuk Vardanyan, though a number of foreign companies have expressed interest, the choice of the concessionaire will be based on the contest outcomes.
“The project will be probably submitted for government’s consideration within the coming 2-3 months,” he said.
The Minister noted introduction of online ticket sales system to become one of he conditions of giving for concession.