Այսուհետ Orange Ինտերնետ Հիմայի, Ֆլայբոքսի և MyFi-ի բաժանորդները կարող են ձեռք բերել անվտանգ ինտերնետի համաշխարհային առաջատարներից մեկի` Kaspersky ընկերության Kaspersky Anti-Virus 2012 լավագույն հակավիրուսային ծրագիրը կամ Kaspersky Internet Security 2012 ծրագիրն առանց խանութ այցելելու անհրաժեշտության`անմիջապես իրենց համակարգչից:
Kaspersky ընկերության այս առաջատար ծառայությունները թույլ կտան պաշտպանել համակարգիչը ինտերնետում առկա բազմաթիվ վտանգավոր նյութերից, իսկ Kaspersky Internet Security 2012 ծրագիրը հնարավորություն կտա ծնողներին առավելագույնս պաշտպանել իրենց երեխաներին ոչ պատշաճ բովանդակությամբ կայքէջերից, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Kaspersky Anti-Virus ծրագրի ակտիվացման կոդը ստանալու համար պարզապես անհրաժեշտ է 135 կարճ համարին ուղարկել KAV բանալի բառը, իսկ Kaspersky Internet Securityծրագրի ակտիվացման անհրաժեշտ կոդը ստանալու համար` KIS բանալի բառը` համապատասխանաբար վճարելով ամսական 1500 կամ 2000 դրամ:
Ծրագիրն անհրաժեշտ է ակտիվացնել միայն մեկ անգամ, և այն կշարունակի գործել` ամեն ամիս բաժանորդի հաշվից գանձելով համապատասխան ամսավճար: Ծրագիրնապապակտիվացնելու համար պարզապես անհրաժեշտ է ուղարկել STOP բանալի բառը 135 կարճ համարին կամ այցելել Իմ Orange էջը: Ծրագիրը կշարունակի գործել ևկապպակտիվանա միայն հաջորդող ամսվա 1-ին:
Kaspersky լաբորատորիայի հետ համագործակցությունը Orange-ը մեկնարկել էր դեռ 2011թ. սեպտեմբերին, իսկ այժմ ընկերությունն անում է ևս մեկ քայլ` բաժանորդներին այսծառայություններից օգտվելու ավելի մեծ հարմարավետություն ընձեռելու առումով

Компания Orange Армения предоставляет своим абонентам пакетных планов Интернет Сейчас, Флйбокс и MyFi возможность приобрести антивирусную программу Kaspersky Anti-Virus 2012 или Kaspersky Internet Security 2012 без посещения магазина, а сразу через собственный компьютер. «Данная программа ведущей в этой области компании позволит избежать опасных для компьютера вирусов», – отмечается в сообщении пресс-службы Orange Армения.
Для получения кода использования Kaspersky Anti-Virus 2012 необходимо на короткий номер отправить ключевое слово KAV, а для подключения к программе Kaspersky Internet Security 2012 – KIS, уплатив соответственно 1500 драмов и 2000 драмов.
Программу следует активизировать лишь одни раз, а вот для приостановления ее действия можно отправить слово STOP на короткий номер 135 либо посетить страничку Мой Orange.
Сотрудничество с лабораторией Kaspersky компания Orange Армения начала еще в сентябре 2011 году, сейчас же оператор делает еще один шаг по предоставлению возможности своим абонентам использовать новые услуги.