Հունիսի 22-ին ճանաչված գերմանացի դաշնակահար Բերնդ Գլեմզերը ելույթ կունենա Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան): Դաշնակահարը ներկայացնելու է Պ. Ի. Չայկովսկու Դաշնամուրի թիվ 2 կոնցերտը: Համերգը ղեկավարելու է բրիտանացի հռչակավոր դիրիժոր, Լոնդոնի կամերային նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար Քրիստոֆեր Ուորեն –Գրինը, ով անցած տարի ելույթ է ունեցել Անգլիայի արքայազն Ուիլիամի պսակադրության արարողությունը:
Համերգի երկրորդ մասում նվագախումբը կկատարի Ֆորեի «Պավան» և Դեբյուսիի «Ծովը» ստեղծագործությունները:
Բերնդ Գլեմզերն ու Քրիստոֆեր Ուորեն -Գրինը առաջին անգամ չէ, որ համագործակցում են Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ: Երկուսն էլ անցած տարի ելույթ են ունեցել նվագախմբի հետ: Գլեմզերը ելույթ է ունեցել հունիս ամսին, իսկ Ուորեն-Գրինը ղեկավարել է Երևանյան 5-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի եզրափակիչ համերգը:

19 Июнь 2012 - 12:56 AMT
22 июня всемирно известный немецкий пианист Берндт Глемзер выступит вместе с Государственным симфоническим оркестром Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард Топчян).
Пианист представит Фортепианный концерт N 2 П.И.Чайковского. Концертом будет руководить известный британский дирижер, художественный руководитель Камерного оркестра Лондона Кристофер Уоррен-Грин. Во второй части концерта оркестр исполнит “Паву” Форе и “Море” Дебюсси.
Берндт Глемзер и Кристофер Уоррен-Грин не впервые сотрудничают с Государственным симфоническим оркестром Армении. Оба они уже имели возможность выступать вместе с оркестром.
Глемзер выступал в июне прошлого года, а Кристофер Уоррен-Грин руководил гала-концертом 5-го Ереванского международного музыкального фестиваля.