Հունիսի 20-ին լրանում է հայկական ֆուտբոլի ամենավառ աստղերից մեկի, լեգենդար Էդուարդ Մարգարովի 70 ամյակը:
Հոբելյանի կապակցությամբ հունիսի 20-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական մարզադաշտում տեղի կունենա Էդուարդ Մարկարովի ծննդյան 70-ամյակին նվիրված ընկերական հանդիպում Հայաստանի և Ռուսաստանի վետերան ֆուտբոլիստների միջև:
Հայաստանի վետերանների ընտրանու կազմում հանդես կգան Ալյոշա Աբրահամյանը, Էդուարդ Մարգարովը, Հովհաննես Զանազանյանը, Նորիկ Մեսրոպյանը, Արկադի Անդրիասյանը, Սերգեյ Պողոսյանը, Նիկոլայ Ղազարյանը, Արմեն Պետիկյանը, Սարգիս Հովհաննիսյանը, Երվանդ Կրբաշյանը, Ռաֆայել Գալստյանը, Բաբկեն Մելիքյանը, Սամվել Պողոսյանը, Արամ Ոսկանյանը, Կարեն Դոխոյանը, Էդուարդ Վերանյանը, Տիգրան Եսայանը և Մուրադ Անգթյանը:
Ռուսաստանի հավաքականի վետերանների թիմում ընդգրկվել են անցյալում հայտնի ֆուտոբլիստներին Վալերի Նովիկովը, Սերգեյ Գորլուկովիչը, Յուրի Կովտունը, Ֆյոդոր Չերենկովը, Սերգեյ Կիրյակովը, Ալեքսանդր Միրզոյանը, Դմիտրի Կուզնեցովը, Վալերի Շմարովը, Ալբերտ Սարգսյանը, Բորիս Պոզդնյակովը և ուրիշներ, հաղորդում է ՀՖՖ-ն:
Հանդիպումը կվարեն ճանաչված հաղորդավարներ Համլետ Ղուշչյանը և Գեորգի Չերդանցևը: Ֆուտբոլասերների համար մուտքն ազատ է:

20 Июнь 2012 - 09:10 AMT
20 июня исполняется 70 лет со дня рождения одной из самых ярких звезд армянского футбола, легендарного футболиста Эдуарда Маркарова. По этому поводу 20 июня на республиканском стадионе им. Вазгена Саркисяна в Ереване состоится товарищеская встреча ветеранов футбола Армении и России, посвященная 70-летию Эдуарда Маркарова.
В состав сборной ветеранов Армении войдут Алеша Абрамян, Эдуард Маркаров, Ованнес Заназанян, Норик Месропян, Аркадий Андреасян, Сергей Погосян, Николай Казарян, Армен Петикян, Саркис Ованнисян, Ерванд Крбашян, Рафаэль Галстян, Бабкен Меликян, Самвел Погосян, Арам Восканян, Карен Дохоян, Эдуард Веранян, Тигран Есаян и Мурад Ангтян.
В состав российских ветеранов футбола вошли известные футболисты Валерий Новиков, Сергей Горлукович, Юрий Ковтун, Федор Черенков, Сергей Киряков, Александр Мирзоян, Дмитрий Кузнецов, Валерий Шмаров, Альберт Саркисян, Борис Поздняков и др., сообщают в ФФА.
Встречу будут освещать известные комментаторы Гамлет Хушчян и Георгий Черданцев. Для футболистов вход бесплатный.