Օդնոկլասնիկի սոցիալական ցանցն արդեն հասանելի է նաեւ հայերենով։ Մայրենի լեզվով թարգմանվել է կայքի շարժական տարբերակը, իսկ առաջիկա մեկ ամսվա ընթացքում կտեղայնացվի նաեւ հիմնական կայքը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին տեղեկացրեց սոցիալական ցանցի մարկետինգի եւ ստատիստիկ հարաբերությունների գծով տնօրեն Ալեքսանդր Իզրյադնով` նշելով, որ մոտ ապագայում կթարգմանվեն եւ հասանելի կլինեն նաեւ Android, iOS, WindowsPhone, Symbian օպերացիոն հարթակների համար նախատեսված հավելվածները:
«Թարգմանվելու են նաեւ միայն Հայաստանին բնորոշ առանձնահատկությունները, օրինակ տոնների անունները»,–ասաց Իզրյադնովը։
Հայաստանում այսօրվա դրությամբ Օդնոկլասնիկի ցանցի օրական լսարանը կազմում է ավելի քան 787 հազար մարդ։ Օգտատերերի 35% ընկերների հետ շփվում է հեռախոսի միջոցով՝ ներբեռնելով m.odnoklassniki.ru շարժական տարբերակը:
«Մենք տեսնում ենք, թե ինչպես է աճում ինտերնետ օգտագործողների ակտիվությունը Հայաստանում, եւ արել ենք ամեն հնարավորը, որպեսզի մեր սոցիալական ցանցում յուրաքանչյուրը կարողանա շփվել իր ծանոթների եւ մտերիմների հետ իր մայրենի լեզվով»:
Օդնոկլասնիկիի հայերեն շարժական տարբերակում հասանելի են բոլոր ծառայությունները, որոնք կան նաեւ սոցիալական ցանցի հիմնական տարբերակում, այդ թվում Հայաստանի բնակիչների շրջանում ամենահայտնիները

Социальная сеть “Одноклассники” отныне будет доступна и на армянском языке. На армянский уже переведена мобильная версия сайта, а в течение ближайшего месяца будет переведен и основной сайт. Об этом 22 июня во время встречи с журналистами сказал директор по маркетингу и стратегическим коммуникациям бизнес-подразделения “Социальные сети” Mail.RuGroup Александр Изряднов, отметив, что в ближайшее время будут переведены и станут доступны и приложения, разработанные для операционных систем Android, iOS, WindowsPhone, Symbian.
“ Будут переведены только характерные Армении отличительные особенности, например, названия праздников”, – сказал Александр Изряднов.
В настоящее время ежедневная аудитория армянских пользователь соцсети “Одноклассники” составляет 787 тысяч человек. 35% пользователей общаются с дузьями посредством мобильной версии сайта.
“Мы видим, как растет активность Интернет-пользователей в Армении, и мы сделали все возможное, чтобы в нашей социальной сети каждый имел возможность общаться со своими друзьями и родственниками на родном языке”, – сказал Изряднов.
В мобильной армянской версии “Одноклассников” доступны все услуги, имеющиеся в основной версии соцсети, в том числе и те, которые наиболее популярны среди жителей Армении.