Հունիսի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,515 մլն դոլարի առք և վաճառք` 419,18 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 418,50 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,54 դրամ`հունիսի 21-ի համեմատ ավելանալով 1,32 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525,44 դրամ` նվազելով 3,34 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,11 կետով` կազմելով 12,59 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Июнь 2012 - 13:07 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,515 млн. долларов по среднему курсу 419,18 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 418,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 июня составил 418,54 драмов, увеличившись по сравнению с 21 июня на 1.32 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 525,44 драма, сократившись на 3.34 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,11 п.п. – до 12,59 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.