Հունիսի 27-ին Դոնեցկում կայանալիք Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության կիսաեզրափակիչ հանդիպման սահմանափակ քանակությամբ տոմսեր ազատ վաճառքում կարելի է ձեռք բերել հունիսի 22-ից:
Տոմսերը կարելի է ձեռք բերել ՈՒԵՖԱ-ի կայքում, «Դոնբաս-Արենայի» դրամարկղերում և Ուկրսոցբանկի բաժիններում, հաղորդում է առաջնության տեղական կազմկոմիտեի մամլո ծառայությունը: «EURO-2012 Ուկրաինա» կազմկոմիտեի տնօրեն Մարկիյան Լուբկիվսկին նշել է, որ վաճառքի են հանվել ոչ մեծ քանակությամբ տոմսեր, որոնք պատվիրել էին չեմպիոնի տիտղոսի համար պայքարող երկրների ֆեդերացիաները, որոնք արդեն դուրս են մնացել պայքարից:

Ограниченное количество билетов на полуфинальный матч чемпионата Европы по футболу в Донецке, который состоится 27 июня, можно приобрести в свободной продаже с 22 июня.
Билеты можно приобрести на сайте УЕФА, в кассах "Донбасс-Арены" и в отделениях Укрсоцбанка, сообщает пресс-служба местного оргкомитета турнира.
Директор оргкомитета "EURO-2012 Украина" Маркиян Лубкивский отметил, что в продажу поступило небольшое количество билетов, забронированных федерациями, которые уже выбыли из борьбы за чемпионский титул.