22 Հունիս 2012 - 13:55 AMT
Հայտնի է դարձել, թե պաշտոնապես, ով է դիմում ներկայացրել Սքոթլանդ-Յարդ արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանի դեմ, որից հետո ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել միտումնավոր ֆիզիկական վնաս հասցնելու մեղադրանքով:
Ինչպես հայտնում է բրիտանական The Daily Mail-ը, դիմումը ներկայացրել է ինքը տուժածը՝ գծային մրցավար Էնդրյու Մակդուգալը:
Ասվում է, նաև, որ մրցավար Էնդրյու Մակդուգալն այս շաբաթ չի աշխատի Ուիմբլդոնին ընդառաջ որակավորման խաղերում, այս գործի վերաբերյալ հնարավոր հասարակական արձագանքի պատճառով, հայտնում է gotennis.ru-ն:
Նալբանդյանը Լոնդոնի Queen’s Club-ի մրցաշարում կոտրել էր գովազդային վահանակը և վնասել մրցավարի ոտքը, հաղթանակն անհապաղ շնորհվեց նրա մրցակից Մարին Չիլիչին: Թենիսիստը տուգանվեց առավելագույն՝ 12 560 դոլարով, ինչպես նաև զրկվեց բոլոր վարկանիշային միավորներից ու պարգևատրությունից:

Стало известно имя автора официального заявления на аргентинского теннисиста Давида Налбандяна, после которого Скотланд-Ярд начал вести расследование на предмет умышленного причинения физического ущерба.
Как сообщает британское издание The Daily Mail, заявление подал сам пострадавший в результате проступка Налбандяна – линейный судья Эндрю Макдугэлл.
Также отмечается, что Макдугэлл не будет работать на матчах квалификации к Уимблдону на этой неделе, предположительно, в связи с возможным общественным резонансом по данному делу, передает gotennis.ru.
Налбандян в финале турнира Queen’s Club в Лондоне разбил рекламный щит и поранил ногу боковому судье, победа незамедлительно была присуждена его сопернику Марину Чиличу.
Теннисист оштрафован на максимальную сумму – 12 560 долларов, которую можно взыскать с игрока непосредственно на турнире, а также лишен всех рейтинговых очков и призовых, заработанных на Queen’s Club.