23 Հունիս 2012 - 06:49 AMT
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն մտահոգություն է հայտնել 2016թ. Ռիո դը Ժանեյրոյում կայանալիք Օլիմպիական խաղերին նախապատրաստվելու տեմպերի վերաբերյալ: ՄՕԿ հանձնաժողովը Նավալ էլ Մուտավակելի գլխավորությամբ ժամանել է Օլիմպիադա-2016-ի մայրաքաղաք տեսչական այցով, որի արդյունքում հայտարարություն է արվել այն մասին, որ չի կարելի զուր վատնել ժամանակը:
Ռիո դը Ժանեյրոյում մինչ օրս չեն սկսվել Օլիմպիական զբոսայգու շինարարական աշխատանքները, որի տարածքում 20 օբյեկտ պետք է տեղակայվի: Ի պատասխան «Ռիո դը Ժանեյրո» կազմկոմիտեի հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Լեոնարդու Գրիները հայտարարել է, թե շինարարությունը կսկսվի տարվա երկրորդ կեսին, իսկ Դեոդորու գոտում՝ հաջորդ տարի:

Международный олимпийский комитет выразил беспокойство темпами подготовки к Олимпийским играм 2016 года в Рио-де-Жанейро. Комиссия МОК во главе с марокканкой Наваль Эль-Мутавакель прибыла в столицу Олимпиады-2016 с инспекцией, по итогам которой было сделано заявление о том, что нельзя впустую тратить время.
До сих пор не начаты строительные работы по возведению Олимпийского парка, где планируется разместить 20 объектов. В кластере Деодору, где пройдут соревнования по конному спорту, стрельбе, фехтованию и пятиборью, работы также не ведутся.
В ответ директор по связям с общественностью Оргкомитета “Рио-де-Жанейро-2016” Леонарду Гринер заявил, что строительство Олимпийского парка начнется во второй половине нынешнего года, а спортивных объектов в зоне Деодору – в следующем году.