ՈւԵՖԱ-ն ակնկալում է, որ Եվրո-2012-ի եկամուտը մոտավորապես համապատասխանում է Ավստրիայում և Շվեյցարիայում անցած նախորդ առաջնության եկամուտին: Այդ մասին հայտարարել է մրցաշարի տնօրեն Մարտին Կալլենը:
Նա նշել է, որ հովանավորներն ու հեռուստաընկերությունները գոհ են առաջնության ժամանակ ՈւԵՖԱ-ի հետ համագործակցությունից: Մեկնաբանելով ճգնաժամի ազդեցությունը հովանավորներից ստացած եկամուտի վրա, Կալենն ասել է, որ շահույթի չափը արդեն հասել է 2004 և 2008թ. առաջնությունների մակարդակին:
Ընդհանուր առմամբ ՈւԵՖԱ-ն նկատում է ֆուտբոլի եվրոպական առաջնության շահութաբերության աճ: Վերջին 20 տարում ԵԱ շահութաբերությունն աճել է ավելի քան 30 անգամ:

23 Июнь 2012 - 11:07 AMT
Уровень доходов EURO-2012 года примерно соответствует доходам на прошлом чемпионате в Австрии и Швейцарии
Уровень доходов УЕФА на первенстве Европы по футболу 2012 года примерно соответствует доходам на прошлом чемпионате в Австрии и Швейцарии. Об этом заявил директор турнира Мартин Каллен.
Он отметил, что спонсоры и телевизионные компании удовлетворены сотрудничеством с УЕФА во время чемпионата.
Комментируя влияние кризиса на доход от спонсоров, Каллен сообщил, что размер прибыли уже достиг уровня доходов на чемпионатах в 2004 и 2008 гг.
Предварительно УЕФА ожидает прибыль от проведения EURO-2012 года в размере 1,3 млрд евро. Это чуть больше, чем от проведения EURO-2008 в Австрии и Швейцарии.
Всего УЕФА отмечает большой рост прибыли от проведения континентального первенства по футболу. За последние двадцать лет доходность ЧЕ выросла более чем в 30 раз.