ՈւԵՖԱ հսկիչ-կարգապահական հանձնախումբը տուգանել է 25 հազար եվրոյով Գերմանիայի ֆուտբոլային միությանը երկրպագուների անհարիր վարքի համար Դանիայի հետ խաղում, որը տեղի ունեցավ հունիսի 17-ին Լվովում:
Սա արդեն երրորդ կարգապահական գործն է Գերմանիայի ֆուտբոլային միության դեմ Եվրո-2012-ի ընթացքում: Նիդերլանդների հետ խաղում գերմանացի ֆանատներից մեկը հրավառային ջահ էր վառել: Այն ժամանակ հաջողվեց կարգազանցին հայտնաբերել դեռ մարզադաշտում:
Պորտուգալացիների հետ առաջին խաղում «բունդեսթիմի» երկրպագուները տարբեր առարկաներ էին նետում խաղադաշտ, այդ թվում զուգարանի թուղթ, որի պատճառով ՈւԵՖԱ-ն որոշեց տուգանել Գերմանիայի ֆուտբոլային միությանը 10 հազար եվրոյով, հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Գերմանիայի հավաքականի մոտակա խաղը հանդիպումն է Իտալիայի հետ կիսաեզրափակչում: Հանդիպումը կանցնի հունիսի 28-ին Վարշավայում:

26 Июнь 2012 - 07:17 AMT
Контрольно-дисциплинарный комитет УЕФА оштрафовал германский футбольный союз на 25 тыс. евро за "неподобающее поведение" болельщиков во время матча со сборной Данией, который прошел 17 июня во Львове.
Это уже третье дисциплинарное дело в отношении ГФС. В матче подопечных Йоахима Лева со сборной Нидерландов один из немецких фанатов во время игры зажег пиротехническую шашку. ГФС удалось тогда выявить нарушителя порядка еще на стадионе.
В первой игре с португальцами поклонники "бундестим" бросали на поле различные предметы, в том числе рулоны туалетной бумаги, в связи с чем УЕФА принял решение оштрафовать ГФС на 10 тыс. евро, передает ИТАР ТАСС.
Ближайший матч сборной Германии на континентальном первенстве будет встреча 1/2 финала против команды Италии. Встреча пройдет 28 июня в Варшаве.