Հայկական «Արս լունգա» դուետը պարգևատրվել է Մոսկվայի կոմպոզիտորների միության Ոսկե մեդալով: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարեց միության նախագահ Օլեգ Գալախովը:
Նրա խոսքով, մեդալի գաղափարն առաջացավ միության «Մոսկովյան աշուն» փառատոնի 30-ամյակի կապակցությամբ, և մի քանի տարի առաջ այն շնորհվեց փառատոնի տարբեր տարիների մասնակիցներին:
Գալախովը հատուկ նշեց, որ այն պետական մրցանակ չէ և շնորհվում է մինչ օրս: Մեդալը ոսկեձույլ է:
«Արս լունգա» դուետի կազմում են դաշնակահարուհի Ջուլիետա Վարդանյանը և թավջութակահար Արամ Թալալյանը: Նրանք Ալտի և թավջութակի փառատոնի ընթացքում կատարել են Գալախովի սոնատը երգեհոնի և թավջութակի համար:

Армянский дуэт “Арс лунга” удостоился Золотой медали Союза композиторов Москвы. Об этом сказал во время пресс-конференции в Ереване председатель Союза композиторов Москвы Олег Галахов.
По его словам, идея с медалью возникла в связи с юбилейной датой – 30-летием фестиваля “Московская осень”, и несколько дней назад медалью были награждены участники фестивалей прошлых лет. Галахов подчеркнул, что это негосударственная премия, она вручается и по сей день. Медаль отлита из золота.
В составе дуэта “Арс лунга” играют пианистка Джульетта Варданян и виолончелист Арам Талалян. Они в ходе фестиваля “Альта и виолончели” исполнили Сонату для органа и виолончели председателя союза композиторов Олега Галахова.