2012թ. հունիսի 29-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի նախաձեռնությամբ Դիլիջանում, առաջին անգամ կանցկացվի Հայ-վրացական ֆինանսական շուկաների ֆորումը, ասվում է բորսայի հաղորդագրության մեջ:
Ֆորումը՝ առաջին նմանատիպ միջոցառումն է Հայաստանի և Վրաստանի ֆինանսական շուկաների համագործակցության շրջանակներում, որը կարևոր է նաև երկու երկրներ ներդրումային ներուժը բացահայտելու տեսանկյունից:
Ֆորումը նախատեսում է ներգրավել Հայաստանի և Վրաստանի շուկայի կարգավորողների, ֆոնդային բորսաների, կենտրոնական դեպոզիտարիաների, բանկերի և ներդրումային ընկերությունների պաշտոնյաներին, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներին:
Ֆորումի ընթացքում քննարկվելու են երկու երկրների կապիտալի շուկաների վերջին զարգացումները, կենսաթոշակային բարեփոխումները և դրանց ազդեցությունը արժեթղթերի շուկայի վրա, ինչպես նաև Հայաստանում և Վրաստանում բիզնեսի զարգացման և այս ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները:

On June 29, 2012 NASDAQ OMX Armenia will host the 1st Armenian-Georgian Financial Markets Forum in resort town of Dilijan.
The Forum is remarkable by being the 1st capital market forum within the scope of Armenian and Georgian cooperation and is important in terms of unveiling investment potential of both courtiers’ markets.
The Forum will attract CEOs and senior representatives from stock exchanges and CSD, bank associations, regulators, commercial banks and investment companies from both Armenia and Georgia, as well as high level experts from international organizations.
The Forum is expected to address such topics as development of Armenian and Georgian capital markets, pension reform, as well as business development opportunities in both countries and benefits of cooperation, NASDAQ OMX Armenia press service reported.