Հունիսի 26-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3 մլն դոլարի առք և վաճառք` 417,25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 417,25 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 26-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,02 դրամ`հունիսի 25-ի համեմատ նվազելով 0,61 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 522,86 դրամ` ավելանալով 0,20 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,04 կետով` կազմելով 12,65 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

26 Июнь 2012 - 13:02 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 26 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3 млн. долларов по среднему курсу 417,25 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 417,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 26 июня составил 418,02 драмов, сократившись по сравнению с 25 июня на 0.61 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 522,86 драма, увеличившись на 0.20 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 п.п. – до 12,65 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.