Հունիսի 28-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,95 մլն դոլարի առք և վաճառք` 417,63 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 417,75 դրամ:
Ընդ որում հունիսի 28-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 417,64 դրամ`հունիսի 27-ի համեմատ ավելանալով 0,03 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 518,83 դրամ` նվազելով 2,93 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,06 կետով` կազմելով 12,60 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

28 Июнь 2012 - 12:24 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,95 млн. долларов по среднему курсу 417,63 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 417,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 июня составил 417,64 драмов, увеличившись по сравнению с 27 июня на 0.03 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 518,83 драма, сократившись на 2.93 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,06 п.п. – до 12,60 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.