Հունիսի 29-ից հուլիսի 1-ը Աղվերանի «Աղվերան Ռեզորթ» հյուրանոցային համալիրում տեղի կունենա «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում» ֆորումը` նվիրված տեխնոլոգիական սեկտորի և պետության միջև համագործակցության խնդիրների քննարկմանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին հայտնում են ԻՏՁՄ լրատվական ծառայությունից` ֆորումին, մասնավորապես, քննարկվեն տեխնոլոգիական ոլորտում առկա պետական գնումների հետ կապված խնդիրները, հեռահաղորդակցության ենթակառուցվածքների զարգացման հեռանկարները, բջջային և ֆիքսված համարների փոխարկելիության և մի շարք այլ խնդիրներ:
Ֆորումի կազմակերպիչն է Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միությունը (ԻՏՁՄ), աջակիցը` ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը: Միջոցառմանը կմասնակցեն ներկայացուցիչեր ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունից, ՀՀ Տնտեսական Մրցակցության Պաշտպանության Պետական Հանձնաժողովից, USAID/EDMC ծրագրից, «իԴրամ», ԷյԴիՍի, «Յուքոմ», «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», «ԱրմենՏել», «Օրանժ Արմենիա», «Քոփի Սերվիս», «Աստրոմաֆս», ընկերթություններից, «Սփյուռ» տեղեկատվական կենտրոնից, Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամից և այլ կազմակերպություններից:

28 Июнь 2012 - 15:07 AMT
На “Встрече лидеров ИТТ” будут обсуждены вопросы сотрудничества между технологическим сектором и государством
С 29 июня по 1 июля в гостиничном комплексе Агверана “Агверан Резорт” состоится форум “Встреча лидеров ИТТ”, посвященный обсуждению вопросов сотрудничества между технологическим сектором и государством.
Как сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе СПИТ, на форуме, в частности, будут обсуждены вопросы госзакупок в технологической сфере, перспективы развития коммуникационных инфраструктур, взаимозаменяемость мобильных и фиксированных номеров.
Организатор форума – Союз предприятий информационных технологий (СПИТ), содействие в организации оказывает Министерство экономики РА.
В форуме примут участие представители Министерства экономики РА, Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Армении, программы USAID/EDMC, компаний “ВиваСелл-МТС”, “АменТел”, “Orange Армения”, “Copy Servis”, “Астромафс”, фонда “Инкубатор предприятий” и др.