29 Հունիս 2012 - 07:40 AMT
Հայաստանի շախմատի պատանեկան հավաքականը հունիսի 29-ին Մոսկվայում սկսում է մասնակցությունը Վլադիմիր Դվորկովիչի 7-րդ հուշամրցաշարում:
Հայ շախմատիստների մրցակիցները կլինեն Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Չինաստանի, Լեհաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի հավաքականները և «Դվորկովիչի հյուրասենյակի» թիմը:
Իսկ Հելսինկիում ավարտված Ֆինլանդիայի առաջնությունում միջազգային վարպետ Միքայել Հակոբովը 11 հնարավորից վաստակել է 6,5 միավոր և գրավել 4-րդ տեղը: 8,5 միավորով երկրի չեմպիոն դարձավ ՖԻԴԵ-ի վարպետ Վիլկա Սիպիլան:
Գրոսմայստերներ Սերգեյ Մովսիսյանը և Հրանտ Մելքումյանը հուլիսի 21-ից մինչև օգոստոսի 3-ը Շվեյցարիայի Բիլ քաղաքում կմասնակցեն անցկացվելիք ավանդական օփենին, տեղեկացնում է armchess.am:

29 июня в Москве юношеская сборная Армении по шахматам примет участие в 7-ом памятном турнире им. Владимира Дворковича.
Соперниками армянских шахматистов будут сборные России, Украины, Китая, Польши, Турции и Азербайджана, а также команда “Гостиная Дворковича”. А в завершившемся в Хельсинки Чемпионате Финляндии международный мастер Микаэл Акопян из 11 возможных заработал 6,5 очков и занял 4-е место. Чемпионом страны стал мастер ФИДЕ Вилка Сипилан с 8,5 очками.
Гроссмейстеры Сергей Мовсисян и Грант Мелкумян с 21 июля по 3 августа в швейцарском городе Биль примут участие в традиционном опене, сообщает armchess.am.