2014 թ-ին Երևանում անցկացվելու է հայազգի մեծ աճպարար Լեոնիդ Ենգիբարյանի անվան միջազգային կրկեսային արվեստի մրցույթ-փառատոն: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց Երևանի կրկեսի գեղարվեստական ղեկավար Սոս Պետրոսյանը: Նրա խոսքով, այն տեղի կունենա մայիս-հունիս ամիսների ընթացքում, կրկեսային արվեստի բոլոր ժանրերում:
Կրկեսի վերանորոգումն, ըստ Պետրոսյանի, կավարտվի 2013 թ-ի վերջին: Նախատեսվում է, որ կրկեսի բացումը կանի ռուսաստանաբնակ հանրահայտ կրկեսային գործիչ Տիգրան Հակոբյանը: Կրկեսում ելույթ կունենա նաև վայրի կենդանիներ վարժեցնող հանրահայտ Միխայիլ Բաղդասարովը:
Պետրոսյանը նաև նշեց, որ կրկեսին կից կգործի նաև ստուդիա: Նա խոստացավ, որ կրկեսի վերանորոգումից հետո ավելի կնդլայնվի ներկայացումների ցանկը, ավելի շատ կգան արտերկրից կրկեսային կոլեկտիվներ:
Այս պահին, Պետրոսյանի խոսքով, կրկեսը Երևանում չի գործում, բայց նրանք ելույթ են ունենում մարզերում, շուտով հյուրախաղեր կունենան նաև զորամասերում:
Մոտ ժամանակներս կբացվեն նաև Երևանի կրկեսի մասնաճյուղեր Գերմանիայի Ֆրանկֆուրտ քաղաքում և Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում:

В 2014 году в Ереване будет проведен международный конкурс-фестиваль циркового искусства имени известного армянского актера, клоуна-мима Леонида Енгибарова. Об этом сказал во время пресс-конференции художественный руководитель Ереванского цирка Сос Петросян. По его словам, конкурс по всем жанрам циркового искусства состоится в мае-июне.
Ремонт здания цирка, по словам Петросяна, завершится в конце 2013 года. Планируется, что конкурс откроет известный цирковой деятель России Тигран Акопян. В цирке также будет выступать известный дрессировщик диких зверей Михаил Багдасаров. Петросян отметил, что при цирке будет открыта студия. Он пообещал, что по завершении ремонта будет расширена программа представлений, ожидаются и выступления зарубежных цирковых коллективов.
В настоящее время, по словам Соса Петросяна, цирк не действует в Ереване, однако он гастролирует по областям Армении, в скором времени ожидаются выступления циркового коллектива и в воинских частях. В ближайшее время откроются филиалы Ереванского цирка во Франкфурте в Германии, а также в столице России Москве.