Հորդանանն ու Հայաստանը հունիսի 28-ին կնքել են մշակութային համագործակցության երկկողմ համաձայնագիր: Ինչպես հաղորդում է հորդանանյան «Պետրան», համաձայնագիրը կնքվել է Հորդանանում, ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի և Հորդանանի մշակույթի նախարար Սալահ Ջարարի միջև: Ըստ համաձայնագրի, երկու երկրներում տեղի են ունենալու ցուցահանդեսներ և ներկայացումներ, լինելու են դերասանների, գրողների, բանաստեղծների և երաժիշտների միջև փոխանակման ծրագրեր:
Կողմերը պայմանավորվել են նաև կազմակերպել համատեղ գիտաժողովներ և սեմինարներ մշակույթի ոլորտում:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 24-30-ը Հորդանանում անցկացվում են Հայաստանի մշակույթի օրեր, որոնց ընթացքում իրականացվում են մի շարք միջոցառումներ՝ ցուցահանդեսներ, գալա համերգ, դասախոսություն:

29 Июнь 2012 - 12:55 AMT
Иордания и Армения 28 июня подписали двустороннее соглашение о сотрудничестве в области культуры. Как сообщает иорданский “Петран”, соглашение подписано министром культуры РА Асмик Погосян и министром культуры Иордании Салахом Джарраром.
Согласно документу, стороны будут сотрудничать в вопросе проведения культурных выставок, организации взаимных визитов артистов, писателей, поэтов и музыкантов.
Стороны будут обмениваться информацией о музеях, библиотеках и архивах, а также будут поощрять участие в конференциях, семинарах и образовательных курсах в культурной сфере.
Следует напомнить, что с 24 по 30 июня в Иордании проходят Дни культуры Армении, в ходе которых реализуется ряд мероприятий: организуются выставки, гала-концерты, проводятся лекции.