Հայաստանի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն ու «Գազպրոմ» ԲԲԸ ռուսական գազային հոլդինգի վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերը քննարկել են ռուսական գազի գնագոյացման և 2012-2013թթ. Հայաստանին դրա մատակարարումն ավելացնելու հարցերը:
Մոսկվայում հանդիպման արդյունքում կողմերը դիտարկել են գազի ոլորտում երկկողմ համագործակցության հարցերը, այդ թվում Հայաստանի գազաէներգետիկ նախագծերին «Գազպրոմի» մասնակցության մասին համաձայնագրերի իրականացման ընթացքը: Խոսք է գնացել նաև «ՀայՌուսգազարդ» համատեղ ձեռնարկության զարգացման հեռանկարների մասին: Միասնական կարծիք է արտահայտվել, որ Հրազդանի ՋԷԿ-ի հինգերորդ էներգաբլոկը շահագործման հանձնելը նպաստում է Հայաստանում և հարևան պետություններում էլեկտրաէներգիայի աճող պահանջարկի բավարարմանը:
Անցյալ տարի «Գազպրոմը» Հայաստանի սպառողներին մոտ 1,6 միլիարդ խորանարդ մետր բնական գազ է մատակարարել, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян и председатель правления российского газового холдинга ОАО "Газпром" Алексей Миллер рассмотрели вопросы ценообразования на российский газ и увеличения его поставок в Армению в 2012-2013 годах.
По итогам встречи в Москве стороны рассмотрели вопросы двустороннего сотрудничества в газовой сфере, в том числе, ход реализации соглашения об участии "Газпрома" в газоэнергетических проектах Армении.
Речь также шла о перспективах развития совместного предприятия "АрмРосгазпром". Было также выражено единое мнение, что ввод в эксплуатацию пятого энергоблока Разданской ТЭС способствует удовлетворению растущего спроса на электроэнергию в Армении и соседних государств.
В прошлом году "Газпром" поставил потребителям Армении около 1,6 миллиардов кубометров природного газа, сообщает РИА Новости.