Հայաստանի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն ու «Գազպրոմ» ԲԲԸ ռուսական գազային հոլդինգի վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերը քննարկել են ռուսական գազի գնագոյացման և 2012-2013թթ. Հայաստանին դրա մատակարարումն ավելացնելու հարցերը:
Մոսկվայում հանդիպման արդյունքում կողմերը դիտարկել են գազի ոլորտում երկկողմ համագործակցության հարցերը, այդ թվում Հայաստանի գազաէներգետիկ նախագծերին «Գազպրոմի» մասնակցության մասին համաձայնագրերի իրականացման ընթացքը: Խոսք է գնացել նաև «ՀայՌուսգազարդ» համատեղ ձեռնարկության զարգացման հեռանկարների մասին: Միասնական կարծիք է արտահայտվել, որ Հրազդանի ՋԷԿ-ի հինգերորդ էներգաբլոկը շահագործման հանձնելը նպաստում է Հայաստանում և հարևան պետություններում էլեկտրաէներգիայի աճող պահանջարկի բավարարմանը:
Անցյալ տարի «Գազպրոմը» Հայաստանի սպառողներին մոտ 1,6 միլիարդ խորանարդ մետր բնական գազ է մատակարարել, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Armenian Minister of Energy and Natural resources Armen Movsisyan and Gazprom CEO Alexei Miller discussed Russian gas pricing as well as increase of gas supplies to Armenia in 2012-2013.
During their meeting in Moscow, the parties dwelled on bilateral cooperation in gas supply sector, as well as Russian gas giant’s involvement in Armenia’s gas and energy projects. The parties also focused on development perspectives of ArmrosGazprom natural gas pipeline project.
Also, the parties agreed that the launch of the 5th thermoelectrical power station in Hrazdan will satisfy increasing energy demands in Armenia and neighboring states.
In 2012, Gazprom delivered approx. 1,6 billion cubic meters of gas to Armenia, RIA Novosti reported.