Հունիսի 25-29-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,378,412 ԱՄՆ դոլար 417.34 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 75,637,556 ԱՄՆ դոլար 418.66 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 418.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,700,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 417.90 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 18-24-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 31 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 43.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 25 по 29 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 79,378,412 долларов США по 417.34 драма/1 доллар США и продано 75,637,556 долларов США по 418.66 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,100,000 долларов США по 418.00 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,700,000 долларов США по 417.90 драма/1 доллар США.
С 18 по 24 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 31 млрд драмов, а долларовых кредитов – 43,7 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.