Հուլիսի 6-17-ը Հայաստանի ազգային պատկերասրահը հյուրընկալելու է գերմանական Wallauer Fachwerk մշակութային խմբավորման անդամներին, ովքեր իրենց աշխատանքները կներկայացնեն հայ արվեստասերներին:
Ցուցահանդեսի բացմանը ելույթ են ունենալու Wallauer Fachwerk-ի նկարիչներից 4-ը Wallauer Fachwerk մշակութային խմբավորումը ստեղծվել է 1976 թ. Գերմանիայում: Միավորելով տարբեր ազգերի ու տարբեր ուղղությունների նկարիչների, իր գլխավոր նպատակներից է համարում արտերկրում միջոցառումներ կազմակերպելը, որոնք միտված են խթանելու միջմշակութային երկխոսություններ: Wallauer Fachwerk-ը կազմակերպում է ցուցահանդեսներ Գերմանիայում և աշխարհի տարբեր երկրներում, նաև անցկացնում է սեմինարներ, դասախոսություններ և բազմաբնույթ նախագծեր: Ցուցահանդեսին ներկայացվելու են յուղաներկով և պաստելով արված նկարներ, և ժամանակակից տեխնոլոգիաների համադրման արդյունքում ստեղծված աշխատանքներ:

С 6 по 17 июля в Национальной галерее Армении состоится прием членов немецкой культурной группы “Wallauer Fachwerk”, которые представят свои работы армянским любителям искусства.
На открытии выставки выступят 4 художника из группы.
“Wallauer Fachwerk” была основана в 1976 году в Германии. Художники различных наций и направлений, объединившись, поставили перед собой основную цель – организацию культурных мероприятий за рубежом, проведение семинаров, лекций и реализацию разного рода проектов.
На выставке будут представлены картины, написанными масляными красками и пастелью, а также работы, созданные в результате сопоставления современных технологий.