Հուլիսի 3-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,650 մլն դոլարի առք և վաճառք` 419,08 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 419 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,44 դրամ`հուլիսի 2-ի համեմատ ավելանալով 0,10 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526,77 դրամ` նվազելով 1,55 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,05 կետով` կազմելով 12,88 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,650 млн. долларов по среднему курсу 419,08 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 419 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 июля составил 418,44 драмов, увеличившись по сравнению с 2 июля на 0.10 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,77 драма, сократившись на 1.55 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – до 12,88 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.