Բրիտանացի գրող Ջոան Ռոուլինգի նոր վեպը վաճառքի կհանվի սեպտեմբերի 27-ին: Ինչպես հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին հայտնել են «Լիթլ, Բրաուն ընդ քոմփանի» հրատարակչատանը, որի հետ Ռոուլինգը պայմանագիր ունի կնքած:
Համաշխարհային ճանաչում ստացած Հարրի Փոթերի մասին պատմող վեպերի հեղինակը հուսով է, որ նոր ստեղծագործութոյւնը նույնպես կկարողանա գրավել աշխարհի տարբեր երկրների ընթերցողին:
Ներկայացվեց նաև նոր գրքի շապիկը՝ ձևավորված մինիմալիստական ոճով: Ստեղծագործության անվանումը թարգմանաբար նշանակում է «Չնախատեսված թափուր տեղ»:

JK Rowling, the author of all-time famous Harry Potter series is writing a novel entitled “The Casual Vacancy” which was revealed to be 512 pages long and has a release date of September 27, 2012, Business 2 Community reported.
Rowling announced that she would be writing a novel catering adult readers and is very different from her Harry Potter series. The book would be published under the Little, Brown publishing company.
The novel, the writer's first for adults, is about an idyllic town ripped apart by a parish council election.