Հուլիսի 4-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» համահայկական փառատոնի կապացությամբ «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի կունենա Լոս Անջելեսից ժամանած «Գևորգյաններ» պարարվեստի ակադեմիայի համերգը` նվիրված ակադեմիայի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր բալետմայստեր Վարդան Գևորգյանի ստեղծագործական 30 և ծննդյան 50-ամյակներին:
Համերգին ներկա կգտնվեն ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը և այլ պաշտոնատար անձինք, մշակութային գործիչներ, մտավորականներ:
Հրանուշ Հակոբյանն ազգանվեր գործունեության, հայ պարարվեստին անմնացորդ նվիրումի, հայկական մշակութային արժեքների պահպանման ու տարածման գործում ունեցած ներդրման համար Վարդան Գևորգյանին կպարգևատրի ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Կոմիտաս» մեդալով, հայտնում է ՀՀ սփյուռքի նախարարության պաշտոնական կայքը:

4 июля в рамках всеармянского фестиваля “Моя Армения” Министерства диаспоры РА в концертном зале “Арам Хачатурян” состоится выступление академии танцевального искусства “Геворкяны”, прибывшей в Армению из Лос-Анджелеса.
Концерт будет посвящен 30-летию творческой деятельности и 50-летию художественного руководителя и главного балетмейстера академии Вардана Геворкяна.
На мероприятии будут присутствовать министр диаспоры РА Грануш Акопян и другие официальные лица, деятели культуры, представители интеллигенции.
Грануш Акопян за самоотверженную деятельность, преданность армянскому танцевальному искусству, сохранение и распространение армянских культурных ценностей наградит Вардана Геворкяна медалью “Комитас”, сообщает официальный сайт Министерства диаспоры РА.