Հուլիսի 4-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,3 մլն դոլարի առք և վաճառք` 419 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 419 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,66 դրամ`հուլիսի 3-ի համեմատ ավելանալով 0,22 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526,72 դրամ` նվազելով 0,05 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,13 կետով` կազմելով 13,01 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,300 млн. долларов по среднему курсу 419 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 419 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 июля составил 418,66 драмов, увеличившись по сравнению с 3 июля на 0.22 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,72 драма, сократившись на 0.05 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,13 п.п. – до 13,01 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.