2012թ. առաջին կիսամյակում ՏՏ ոլորտում գրանցված ցուցանիշները վկայում են այն մասին, որ մինչ տարեվերջ աճն այստեղ կկազմի 20 տոկոս: Այդ մասին հուլիսի 9-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը: Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ Հայաստանի ՏՏ ոլորտում գործում է մոտ 300 ձեռնարկություն, ընդ որում վերջին երեք տարիներին ավելացել է սկսնակների թիվը: « Արդեն 2012թ. սկզբից այդ ոլորտի սկսնակ հաստատությունների թիվն աճում է ու տարեվերջին կարող է կազմել 10 տոկոս»,-ասել է նա:
Միաժամանակ, Բագրատ Ենգիբարյանը նշել է, որ աճ կա նաև ՏՏ ոլորտի մասնագետների պահանջարկի առումով այլ ընկերություններում՝ շեշտելով, որ ՏՏ ոլորտում միջին աշխատավարձը 10 տոկոս աճ է գրանցել:

Зафиксированные по итогам первого полугодия показатели в ИТ-сфере Армении свидетельствует о том, что до конца года рост здесь составит порядка 20%. Об этом 9 июля на пресс-конференции в Ереване сказал директор фонда «Инкубатор предприятий» Баграт Енгибарян.
По его словам, на сегодняшний день в ИТ-сфере Армении действует около 300 предприятий, причем за последние три года увеличилось число стартапов (новичков).
«Уже с начала 2012 года их число активно растет и по итогам года рост может составить 10%», – добавил он.
Одновременно Баграт Енгибарян обратил внимание на спрос со стороны компаний на специалистов, отметив, что рост средней зарплаты в ИТ-сфере также демонстрирует 10%.