«Ոսկե ծիրան» 9-րդ երևանյան միջազգային կինոփառատոնի ընթացքում կայանալու է Միքայել Վաթինյանի «Ժաննան և ձայները» ֆիլմի հայաստանյան պրեմիերան: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց ֆիլմի պրոդյուսեր Արմինե Անդան: Նրա խոսքով Ֆիլմի համաշխարհային պրեմիերան կայացել է կորեական Պուսանի կինոփառատոնում: Անդան ասաց, որ շատ հուզված է, և հրավիրում է բոլորին դիտելու ֆիլմը: Ֆիլմի պրեմիերան կայանալու է հուլիսի 10-ին, «Մոսկվա» կինոթատրոնում:
«Ժաննան և ձայները» ֆիլմը 2007 թվականի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» կինոֆորումի մասնակիցներից է և արտադրվել է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի, «Ոսկե ծիրան» կինոյի զարգացման հիմնադրամի, Գյոթեբորգի միջազգային կինոփառատոնի հիմնադրամի աջակցությամբ: Այն մասնակցել է Պուսանի միջազգային կինոփառատոնին:
Ֆիլմը պատմում է Հայաստանով ճանապարհորդող Ժաննա անունով մի կնոջ մասին: Նրան առաջ են մղում անմարմին ձայները` տանելով դեպի իր համար անիմանալի նպատակը: Ժաննան մենակ է բնապատկերում, գրոտեսկային անտառներում, դատարկ գործարաններում ու քամուց բզկտված դաշտերում:

В рамках 9-го международного кинофестиваля “Золотой абрикос” состоится премьера фильма Микаела Ватиняна “Жанна и голоса” в Армении. Об этом во время пресс-конференции сказала продюсер фильма Армине Анда.
По ее словам, мировая премьера фильма состоялась в октябре прошлого года на Международном фестивале в Пусане (Корея).
Армине Анда также сказала, что она очень взволнована и приглашает всех на просмотр картины.
Ереванская премьера фильма “Жанна и голоса” состоится 10 июля в кинотеатре “Москва”.
Фильм является участником киноплатформы “Режиссеры без границ” международного кинофестиваля “Золотой абрикос 2007”, он снят при содействии Национального Киноцентра Армении, Фонда развития кино “Золотой абрикос” и Фонда Международного Гетеборгского кинофестиваля.
Фильм рассказывает о женщине по имени Жанна, которая слышит голоса, зовущие ее и просящие помочь одному человеку. Она начинает свое путешествие по послевоенной Армении начала 90-х. На фоне аутентичной природы, людей, которых она встречает на своем пути, голосов, которые она слышит, Жанна начинает воспринимать мир по-новому. Она ищет любимого человека, чей голос зовет ее к себе. Она колесит по стране и на пути встречается со многими людьми. История завершается тем, что Жанна находит того, кого искала и спасает его.