«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում հուլիսի 9-ին կայացել է 900 հազար դոլարի առք և վաճառք` 418.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 418.25դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,64 դրամ`հուլիսի 6-ի համեմատ նվազելով 0,02 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514,42 դրամ` նվազելով 12,30 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն նվազել է 0,32 կետով` կազմելով 12,69 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

9 Июль 2012 - 12:12 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 9 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 900 тыс. долларов по среднему курсу 418,25 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 418,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 9 июля составил 418,64 драмов, сократившись по сравнению с 6 июля на 0.02 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,42 драма, сократившись на 12.30 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,32 п.п. – до 12,69 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.