Հուլիսի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,1 մլն դոլարի առք և վաճառք` 415,06 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 414,25 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 10-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 417,71 դրամ`հուլիսի 9-ի համեմատ նվազելով 0.93 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514,58 դրամ` ավելանալով 0,16 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,06 կետով` կազմելով 12,75 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,1 млн. долларов по среднему курсу 415,06 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 414,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 июля составил 417,71 драмов, сократившись по сравнению с 9 июля на 0.93 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,58 драма, увеличившись на 0.16 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,06 п.п. – до 12,75 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.