Հուլիսի 11-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,5 մլն դոլարի առք և վաճառք` 413,35 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 413 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 11-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 415,84 դրամ`հուլիսի 10-ի համեմատ նվազելով 0,93 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 510,57 դրամ` նվազելով 4,01 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,07 կետով` կազմելով 12,068 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,5 млн. долларов по среднему курсу 413,35 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 413 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 июля составил 415,84 драмов, сократившись по сравнению с 10 июля на 0.93 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 510,57 драма, сократившись на 4.01 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,07 п.п. – до 12,68 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.