Հայաստանի հավաքականի և «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կիսվել է կարծիքով այն մասին, թե ինչ է սպասվում Դոնեցկի «Մետալուրգին» Եվրոպայի լիգայի նոր խաղաշրջանում, և իր նախկին ակումբին մաղթել է հաջողություն:
«Կարծում եմ` «Մետալուրգը» հնարավորություն ունի իրեն լավ դրսևորելու և հետո միայն սկսելու իր ելույթները Եվրոպայի լիագում: Ես նրանց հաջողություն եմ մաղթում, տա Աստված, որ հնարավորինս շատ հաղթեմ և բարձրացնեն Ուկրաինայի վարկանիշը»,-հայտարարել է Մխիթարյանը` «Շախտյորի» պաշտոնական կայքին տված հարցազրույցում:
«Այո, մենք լավ ենք սկսել խաղաշրջանը, սակայն այս խաղն արդեն անցյալում է, իսկ մենք պետք է կենտրոնանանք հաջորդ խաղի վրա` Կիևի «Արսենալի» հետ: Մեզ ծանր խաղ է սպասվում: Մենք պետք է հնարավորինս շում մոռանանք Սուպերգավաթի մասին և շարունակենք պատրաստվել»,-հավելել է նա:
Ինչ վերաբերում է զգացումներին Սուպերգավաթում հաղթանակից հետո, ապա Մխիթարյանը հայտարարել է. «Շատ լավ, չէ որ սա թիմի համար ևս մեկ մրցանակ է, սակայն, ցավոք, այն այլևս պատմություն է: Մենք պետք է հնարավորինս շատ մրցանակներ շահենք և հետո միայն հանգիստ խղճով հիշենք դրանց մասին»:

Полузащитник сборной Армении и "Шахтёра" Генрих Мхитарян поделился мнением о том, что ждёт донецкий "Металлург" в новом розыгрыше Лиги Европы, и пожелал своему бывшему клубу успехов.
“Это только первая игра. Затем их ждет первый тур чемпионата против киевского «Динамо» на выезде. Я думаю, у «Металлурга» есть все шансы хорошо себя проявить и уже потом начать выступление в Лиге Европы. Я желаю им удачи, дай Бог, чтобы побольше выигрывали и тем самым поднимали рейтинг Украины”, – заявил Мхитарян в интервью официальному сайту "Шахтера".
Полузащитник сборной Армении также прокомментировал вчерашнюю победу “горняков” в Суперкубке Украины.
“Да, мы хорошо начали сезон, но этот матч уже в прошлом, а нам сейчас необходимо сосредоточиться на следующем поединке – с киевским «Арсеналом». Нас ожидает тяжелая игра, в прошлом году «канониры» очень хорошо выступили. Поэтому мы должны как можно скорее забыть о Суперкубке и готовиться дальше”, – заявил он.
Что касается ощущений после победы в Суперкубке, то Мхитарян ответил: “Очень хорошие, ведь это еще один трофей для команды, но, к сожалению, он уже в истории. Нам нужно завоевать как можно больше трофеев и только потом со спокойной душой о них вспоминать”.