Հուլիսի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 411.6դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 411.25 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 12-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 413,50 դրամ`հուլիսի 11-ի համեմատ նվազելով 2,34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 505,17 դրամ` նվազելով 5,40 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,04 կետով` կազմելով 12,64 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 5,4 млн. долларов по среднему курсу 411,6 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 411,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 июля составил 413,50 драмов, сократившись по сравнению с 11 июля на 2.34 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 505,17 драма, сократившись на 5.40 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 п.п. – до 12,64 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.