14 Հուլիս 2012 - 10:35 AMT
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` հուլիսի 14–ին, Ծաղկաձորի օլիմպիական գլխավոր մարզահամալիրի մարզադաշտում դիտել է ՀՀ նախագահի մրցանակի համար անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք-2012» ամենամյա հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլի մրցումները:
Նախագահի աշխատակազմի լրատվական բաժնի հաղորդմամբ, եզրափակիչ փուլին մասնակցել են նախորդ փուլերը հաջողությամբ հաղթահարած Հայաստանի և ԼՂՀ-ի լավագույն մարզական ընտանիքները: Իններորդ տարին անընդմեջ անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթն այս տարի ևս անցկացվել է երեք տարիքային խմբերով՝ վեց մրցաձևերում:
Նախագահը շնորհավորել է «Լավագույն մարզական ընտանիք-2012» մրցույթի հաղթողներին՝ ուրախությամբ փաստելով, որ մրցույթը տարեցտարի ավելի մասսայական է դառնում, և այսօր արդեն «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցումներին մասնակցում են հազարավոր ընտանիքներ: Հանրապետության ղեկավարի խոսքով, մրցույթն ի սկզբանե հենց այդ նպատակն է ունեցել՝ տարեցտարի ավելացնել մասնակիցների թիվը:
Հանրապետության ղեկավարը հաղթողներին է հանձնել վկայագրեր, դրամական պարգևներ և հուշանվերներ: Նախագահի կողմից «Լավագույն մարզական ընտանիք-2012» մրցույթին մասնակցած 108 ընտանիքի երեխաներ պարգևատրվել են նաև մարզահագուստներով և հուշանվերներով:

14 Июль 2012 - 11:16 AMT
Президент Армении Серж Саргсян 14 июля на стадионе Главного олимпийского спорткомплекса Цахкадзора присутствовал на финальном туре ежегодного конкурса “Лучшая спортивная семья – 2012” на приз президента РА.
В пресс-службе аппарата президента РА сообщают, что в финальном туре принимали участие лучшие семьи из Армении и НКР, с успехом преодолевшие предыдущие туры.
Конкурс, который организуют в Армении уже девятый год подряд, проходил в трех возрастных группах по шести видам спорта.
Президент Армении поздравил победителей конкурса “Лучшая спортивная семья – 2012”, с удовлетворением отметив, что конкурс год от года становится более массовым, и сегодня в нем принимают участие тысячи семей.
По словам Сержа Саргсяна, с самого начала целью конкурса была именно увеличение с каждым годом числа участников.