Microsoft-ը հայտարարել է Microsoft Office-ի նոր վարկածի թողարկման մասին: Այդ մասին իր պաշտոնական ելույթում հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Սթիվ Բալմերը:
Ըստ Բալմերի, Office-ի նոր վարկածը՝ Office 365-ը, կդառնա Microsoft-ի այս տարվա ամենահավակնոտ պրոդուկտը:
Հավելվածների շարքը համադրելի կլինի Windows-ի տարբեր վարկածների հետ, սակայն մշակվել է հատուկ Microsoft Windows 8 հետ օգտագործման համար: Office 365-ը կկիրառի հանրաճանաչ «ամպային» տեխնոլոգիան, ինչպես նաև կաշխատի Skype, Yammer ցանցային հավելումների հետ:
Մեկ այլ նորույթ է էլեկտրոնային գրառումների հնարավորությունը սարքի բջջային վարկածի օգնությամբ, աջակցումը touchscreen տեխնոլոգիային և տեսակոնֆերանսների կազմերպումը, հայտնում է ՌԲԿ-ն:

17 Июль 2012 - 06:16 AMT
Microsoft объявила о выпуске новой версии одного из самых популярных в мире продуктов – пакета Microsoft Office. Об этом в официальном выступлении сообщил генеральный директор компании Стив Баллмер.
По словам Баллмера, "новая версия Office – Office 365 – станет самым амбициозным продуктом Microsoft в этом году".
Серия приложений будет совместима с разными версиями Windows, но разработана специально для использования совместно с Microsoft Windows 8. Office 365 будет использовать популярную "облачную" технологию, а также будет работать совместно с приложениями для общения в сети – Skype, Yammer и другие.
Другими новшествами станет возможность делать электронные заметки с помощью мобильной версии устройства, поддержка технологии touchscreen и организация видеоконференций. Значительно изменился дизайн приложений, став, по уверениям компании, "более удобным и интерактивным", сообщает РБК.