Շնորհիվ գործարարների համար կառավարության կիրառած ԱԱՀ վճարման ժամկետների հետաձգման, ներդրումները Հայաստանում վերջին 2 տարում կազմել են 100 մլրդ դրամ, իրականացվել է 25 ծրագիր: Այդ մասին հուլիսի 17-ին Չարենցավանում հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը «Ասկե գրուպ» ընկերության ամրանների արտադրության գործարան այցելությունից հետո:
Այդ ծրագրերի շրջանակում, ըստ նրա, ներդրվում է ժամանակակից արտադրություն, որը համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին:
«Վերջին տարիներին շուրջ 50-60 ձեռնարկություն կամ զրոյից է սկսել արտադրությունը կամ ամբողջությամբ վերազինվել է և այդ դինամիկան կշարունակվի առաջիկա տարիներին»,-ասել է նախարարը:

Благодаря применяемому правительством Армении механизму по отсрочке НДС для бизнеса за последние два года было осуществлено инвестиций на сумму 100 млрд. драмов и реализовано порядка 25 программ. Об этом 17 июля в городе Чаренцаван Котайкской области Армении после посещения нового завода по производству арматуры “Аске Груп” заявил министр экономики Тигран Давтян.
В рамках этих программ, по его словам, внедряется современное производство, соответствующее международным стандартам.
“За последние пару лет порядка 50-60-ти предприятий или начали производство, или полностью переоснастились, и эта динамика будет продолжаться в ближайшие годы”, – подчеркнул глава министерства.
Среди этих программ переоснащение завода по производству арматуры “Аске груп” в городе Чаренцаван Котайкской области Армении, инвестиционная стоимость которой составляет 7,8 млрд. драм.