2012թ Օլիմպիադայի ընթացքում ֆուտբոլային առաջնության նկատմամբ հետաքրքրության բացակայության պատճառով կազմակերպիչները վաճառքից հանում են կես միլիոն տոմսեր: Ինչպես հայտարարել է Լոնդոնի Օլիմպիական և Պարալիմպիկ խաղերի կազմկոմիտեի ներկայացուցիչը, մինչ այժմ, մրցումների խաղերի 800 հազար տոմսեր դեռևս չեն վաճառվել, ուստի կես միլիոնը «անվավեր» կհամարվեն:
Բոլոր այդ տեղերը չզբաղեցրած կմնան: Որոշ սեկտորներ, այդ թվում` դաշտին մոտ գտնվողները, դատարկ կմնան, դրանով իսկ կմեծանա մնացած տոմսերի նկատմամբ պահանջարկը:
Այս որոշումը չի վերաբերում երկրի գլխավոր ֆուտբոլային արենային` Լոնդոնի Ուեմբլի մարզադաշտին:
Ընդհանուր առմամաբ, վաճառքի է հանվում ավելի քան 6 մլն տոմս: 2.5 մլն տոմսերի գումարը չի գերազանցում 32 դոլարը: Մնացածներ մեկնարկային գինը կսկսվի 49-130 դոլարից: Ամենաթանկ տոմսերից է տղամարդկանց 100 մետրանոց սպրինտի եզրափակչի տոմսերը` 1170 դոլար, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:

Из-за отсутствия интереса к футбольному турниру Олимпиады-2012 организаторы изымают из продажи полмиллиона билетов. Как заявил официальный представитель Лондонского организационного комитета Олимпийских и Паралимпийских игр, до сих пор на матчи состязаний не проданы 800 тысяч билетов, и поэтому полмиллиона из них "аннулируются".
Все эти места останутся незанятыми. Некоторые секторы, в том числе примыкающие к полю, будут пустовать, и тем самым возрастет спрос на оставшиеся. Особые проблемы у организаторов возникли при реализации мест на арену в Хэмпден-парке в шотландском Глазго и "Стадион Тысячелетия" в уэльском Кардиффе.
Подобное решение не затронуло главную футбольную арену страны – лондонский стадион Уэмбли. В общей сложности в продажу поступают более 6 млн билетов. Стоимость 2,5 млн билетов не превышает 32 долларов. Стартовая цена остальных начинается от 49 долларов – 130 долларов. Одни из самых дорогих – билеты на финал спринтерского забега на 100 метров у мужчин – 1170 долларов, передает ИТАР ТАСС.