ՀՀ կառավարությունը հուլիսի 19-ին կայացած նիստի ժամանակ որոշում է կայացրել «ԱՐՄԵՆԻԱ ՎԱՅՆ» ընկերությանը թույլ տալ ներդրումային ծրագրի շրջանակներում 3 տարի ժամկետով հետաձգել ԱԱՀ վճարումները:
Ինչպես հաղորդել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը, ընկերությունն արդեն 6 մլրդ դրամ է ներդրել` նպատակ ունենալով ընդլայնել արտադրական հնարավորությունները: Նա նաև հավելել է, որ «ԱՐՄԵՆԻԱ ՎԱՅՆ»-ը նոր ծրագրի շրջանակներում կձեռքբերի 2.4 մլրդ դրամ արժողությամբ ժամանակակից սարքավորումներ, ինչի արդյունքում աշխատատեղերի թիվը կհասնի 150-ի, միջին աշխատավարձը` 135 հազար դրամի:
Այս առնչությամբ Տիգրան Սարգսյանը կարևորություն է տվել նրան, որ գինեգործության ոլորտի ծրագրեն ուղղված լինեն արտահանմանը:

19 Июль 2012 - 07:39 AMT
Правительство Армении на заседании 19 июля разрешило компании “Армения Вайн” продлить в рамках инвестиционной программы уплату НДС на три года.
Как сообщил министр экономики Армении Тигран Давтян, компания уже инвестировала 6 млрд драмов с целью расширения производственных возможностей. Глава госведомства также добавил, что “Армения Вайн” в рамках новой программы приобретет современное оборудование на сумму в 2,4 млрд драмов, в результате чего число рабочих мест достигнет 150, средняя зарплата – 135 тыс. драмов.
В связи с этим премьер-министр Армении Тигран Саркисян придал важность тому, чтобы программы в сфере виноделия были ориентированы на экспорт.