«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն բարձր արդյունք է ապահովել Հայաստանում փոքր ու միջին բիզնեսի վարկավորման գծով, որը բանկի համար առաջնային ուղղություն է 2012թ.: Այդ մասին հուլիսի 20-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ամերիաբանկի ֆինանսական տնօրեն Գևորգ Թարումյանը՝ ամփոփելով բանկի գործունեության արդյունքները ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում: «Մեկ տարում ՓՄՁ վարկավորումը ըստ տարածաշրջանների և բաժանմունքների աճել է 171 տոկոսով, իսկ ավելի խոշոր ու կորպորատիվ բիզնեսինը՝ 77,4 տոկոսով»,-հավելել է նա:
Իր հերթին Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը նշեց, որ արդեն 1,8 անգամ աճել է ՓՄՁ-ների վարկավորումը բաժանմունքների միջոցով և մոտ 80 տոկոսով ավելացել է խոշոր բիզնեսի վարկավորումը: Բանկիրը հայտնեց, որ վարկավորման միասնական պորտֆելը կազմել է 29 մլրդ դրամ:
Տիգրան Ջրբաշյանը հավելել է նաև, որ բանկը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքերը կորպորատիվ հաճախորդների վարկավորման ոլորտում, որի միասնական վարկային պորտֆելը կազմում է 127 մլրդ դրամ:

Ameriabank CJSC has achieved favorable results in lending to Armenia’s small and medium-sized enterprises (SMEs), the bank’s CFO said.
As Gevorg Tarumyan told a press conference, lending to SMEs by provinces and subsidiaries grew by 171% in a year, with 77,4% growth recorded in lending to larger corporate business.
Ameriabank’s Development Director Tigran Jrbashyan, in turn, stressed that lending to SMEs by branch network and to large businesses grew by 1.8-fold and 80% respectively, with the consolidated portfolio of SME lending having totaled AMD 29 bln.
He further noted that the bank maintains a leading position in corporate lending, with the consolidated loan portfolio grossing AMD 127 bln.