«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն բարձր արդյունք է ապահովել Հայաստանում փոքր ու միջին բիզնեսի վարկավորման գծով, որը բանկի համար առաջնային ուղղություն է 2012թ.: Այդ մասին հուլիսի 20-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ամերիաբանկի ֆինանսական տնօրեն Գևորգ Թարումյանը՝ ամփոփելով բանկի գործունեության արդյունքները ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակում: «Մեկ տարում ՓՄՁ վարկավորումը ըստ տարածաշրջանների և բաժանմունքների աճել է 171 տոկոսով, իսկ ավելի խոշոր ու կորպորատիվ բիզնեսինը՝ 77,4 տոկոսով»,-հավելել է նա:
Իր հերթին Ամերիաբանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը նշեց, որ արդեն 1,8 անգամ աճել է ՓՄՁ-ների վարկավորումը բաժանմունքների միջոցով և մոտ 80 տոկոսով ավելացել է խոշոր բիզնեսի վարկավորումը: Բանկիրը հայտնեց, որ վարկավորման միասնական պորտֆելը կազմել է 29 մլրդ դրամ:
Տիգրան Ջրբաշյանը հավելել է նաև, որ բանկը շարունակում է պահպանել առաջատար դիրքերը կորպորատիվ հաճախորդների վարկավորման ոլորտում, որի միասնական վարկային պորտֆելը կազմում է 127 մլրդ դրամ:

20 Июль 2012 - 09:51 AMT
ЗАО «Америабанк» обеспечил высокие результаты по линии кредитования малого и среднего бизнеса Армении, который для банка был объявлен приоритетным направлением в 2012 году. Об этом 20 июля на пресс-конференции в Ереване заявил финансовый директор ЗАО «Америабанк» Геворг Тарумян, подводя итоги деятельности банка за первое полугодие текущего года. «За год кредитование МСБ по регионам и посредством филиалов возросло на 171%, а более крупного и корпоративного бизнеса – на 77,4%», – добавил он.
В свою очередь директор по линии развития ЗАО «Америабанк» Тигран Джрбашян отметил, что уже в 1,8 раза увеличилось кредитование МСБ посредством филиальной сети и на порядка 80% увеличилось кредитование крупного бизнеса. Банкир сообщил, что консолидированный портфель по кредитованию МСБ составил 29 млрд. драмов.
Тигран Джрбашян также добавил, что банк продолжает сохранять лидирующие позиции в сфере кредитовании корпоративных клиентов, консолидированный кредитный портфель которого составляет 127 млрд. драмов.