2012թ հունիսին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանում տնտեսական ակտիվության տարեկան ցուցանիշը կազմել է 9.3 տոկոս: Ընդ որում, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Վիճակագրական ծառայությունը, հունիսին 2012թ մայիսի համեմատ այս ցուցանիշն ավելացել է 10.18 տոկոսով:
Միաժամանակ հունվար-հունիսսն 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ հանրապետությունում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը ավելացել է 7.8 տոկոսով:
2012թ հունիսին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ Հայաստանում սպառողական գներն աճել են 0.7 տոկոսով, ընդ որում, ամսական կտրվածքով գրանցվել է 1.3 տոկոս դեֆլյացիա:
Միևնույն ժամանակ 2012թ հունվար-հունիսին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ գնաճը կազմել է 2.2 տոկոս:
2012-ին Հայաստանում բյուջեի տնտեսական աճը նախատեսվում է 4.2 տոկոսի մակարդակում, իսկ ինֆլյացիան` 4±1,5 տոկոսի:

Показатель экономической активности в Армении в июне 2012 года составил 9,3% по сравнению с аналогичным периодом 2011 года. При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в июне по сравнению с маем 2012 года этот показатель увеличился на 10,8%.
Одновременно в январе-июне показатель экономической активности в республике увеличился на 7,8% по сравнению с тем же периодом 2011 года.
В июне 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года потребительские цены в Армении выросли на 0,7%, при этом в месячном разрезе была зафиксирована 1,3% дефляция.
В то же время, в январе-июне 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года инфляция увеличилась на 2,2%.