Հայաստանում 2012 թվականի հունիսին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 8,6տոկոսով` կազմելով 126 045 դրամ: Ընդ որում ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը աճել է 4,5 տոկոսով: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-հունիսին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 6,2 տոկոս` հասնելով 117 621 դրամի:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012թ. հունիսին աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 5,5 տոկոսով` կազմելով 96 929 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով աճը կազմել է 3,2 տոկոս: Ընդ որում 2012թ. հունվար-հունիսին 2011թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ պաշտոնյաների աշխատավարձի աճը կազմել է 5 տոկոս` հասնելով 93 265 դրամի:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը հունիսին կազմել է 10,7 տոկոս` հասնելով 159 772 դրամի: Ընդ որում 2012թ. հունիսին մայիսի համեմատ գրանցվել է 5,4 տոկոս աճ: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-հունիսին 2011թ. նույն հատվածի համեմատ աշխատավարձերի աճը կազմել է 6,9 տոկոս` հասնելով 146 426 դրամի:

20 Июль 2012 - 11:36 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в июне 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 8,6%, составив 126 045 драмов. При этом в месячном разрезе показатель зарплаты увеличилась на 4,5%. Одновременно в январе-июне 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост зарплаты составил 6,2% – до 117 621 драмов.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в июне 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 5,5%, составив 96 929 драмов, а в месячном разрезе рост составил 3,2%. При этом в январе-июне 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты у чиновников увеличилась 5% – до 93 265 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в июне 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 10,7% – до 159 772 драмов, при этом в июне по сравнению с маем 2012 года был зафиксирован рост на уровне 5,4%. Одновременно в январе-июне 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты составил 6,9% – до 146 426 драмов.