Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Բուլղարիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գեորգի Կարաստամատովին: Վարչապետը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ
և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ: «Հայաստանի կառավարությունն ամեն ինչ կանի, որպեսզի դուք հաջողությամբ կարողանաք իրականացնել Ձեր առաքելությունը»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը, ասվում է կառավարության հաղորդագրության մեջ:
Երկու բարեկամական երկրների միջև հարաբերությունների և առևտրատնտեսական կապերի զարգացման համատեքստում զրուցակիցները կարևորել են հայ-բուլղարական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը, որն այս տարի տեղի կունենա Սոֆիայում:
Գեորգի Կարաստամատովը Տիգրան Սարգսյանին է փոխանցել նաև Բուլղարիա այցելելու իր գործընկերոջ՝ Բուլղարիայի վարչապետ Բոյկո Բորիսովի հրավերը:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan met with the Bulgarian ambassador to Armenia Georgi Karastamatov.
According to government’s press service, Prime Minister Sargsyan congratulated the envoy on his appointment, wishing him success in further activity.
The two men attached great importance to the development of Armenian-Bulgarian trade and economic relations through activity of the intergovernmental commission, the next meeting of which will be held in Sofia.
Ambassador Karastamatov, in turn, conveyed to Prime Minister Sargsyan his Bulgarian counterpart Boyko Borisov’s invitation to visit Bulgaria, noting that his country will host Armenian Culture Days this year.