Պատասխանելով սիրիահայ հասարակության հայտարարությանը, որի համաձայն սփյուռքի նախարարության միջոցով «Արմավիա» ընկերությանը նամակ է ուղարկվել՝ ընկերությունը հայտարարում է, որ նման նամակ չի ստացվել:
«Ինչ վերաբերում է շրջանառվող լուրերին Հալեպ-Երևան ուղղությամբ տոմսերի բարձր գների մասին, ապա ընկերությունը հերքում է այդ տեղեկությունները, որպես իրականությանը չհամապատասխանող»,-ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է նաև, որ ավիատոմսերի վաճառքով Սիրիայում զգաղվում են գործակալները: Ավիաընկերությունն առաջարկում է նրանց հասցեագրել Հալեպ-Երևան-Հալեպ չվեթրի ավիատոմսերի գների և վաճառքի հետ կապված հարցերը: «Արմավիայի» Հալեպ-Երևան ուղղության բոլոր տոմսերը վաճառված են մինչև օգոստոսի վերջ, ինչը չի բացառում, որ կարող են վերավաճառողներ լինել:
Ընկերությունը գտնում է, որ այս դեպքում պետք է գործեն հատուկ ծրագրեր: «Արմավիան» իր անմիջական իրավունքներից բացի այլ իրավունքներ և արտոնություններ չունի»,-ասվում է հաղորդագության մեջ:

Armavia Armenian airline company has officially denied the Syrians’ statement on the alleged letter the company received from RA Ministry of Diaspora.
“Dwelling on the rumors regarding the high ticket prices for Aleppo-Yerevan route, Armavia assesses the information as false,” according to the company’s press service.
Armavia’s message further named aircraft provision (a special expensive aircraft was purchased for the purpose), passenger service and transportation among the company’s goals.
In the message, Armenian national airline offers to address all issues related to the price and sale of tickets for Aleppo-Yerevan-Aleppo route to Syrian agents in charge of them. Air tickets for Aleppo-Yerevan route have been sold out until for the late August, which doesn’t rule out speculations.
“Special programs should be implemented in the given case. Armavia air company exercises no other rights and privileges besides its direct obligations,” the message reads.