21 Հուլիս 2012 - 07:40 AMT
Մինչև 49 կգ քաշային կարգում Օլիմպիական խաղերում Ռուսաստանը ներկայացնելու է հայ բռնցքամարտիկ Դավիթ Հայրապետյանը: «Մենք Ռուսաստանի հավաքականի իմ գործընկերների հետ այժմ փորձում ենք չկենտրոնանալ առաջիկա մրացաշարի վրա: Հասկանալի է, որ Օլիմպիական խաղեր են, որ աժիոտաժը Լոնդոնում մեծ է լինելու, բայց հիմա պետք է կենտրոնանալ մարզումների վրա: Այդ առիթով մեզ հետ նույնիսկ հոգեբանական զրույցներ են անցկացրել, բայց, կարծում եմ, ավելի կարևոր է մարզչի աշխատանքը»,-Հայրապետյանի խոսքն է մեջբերում allboxing.ru-ն:
Սա կլինի բռնցքամատրի երկրորդ Օլիմպիադաբ, նա նշել է, որ շատ ավելի քիչ է հուզվում: Հայրապետյանն ասել է, որ կենտրոնացած է աշխատանքի վր և շտկում է իր թերությունները: ՙ
Բռնցքամարտիկը նշել է, որ վիճ-ակահանության առումով նախապատվություններ չունի, սակայն, ճիշտ կլիներ, եթե Լոնդոնում ցանցը կազմվել ըստ վարկանիշի: «Անտրամաբանական է, երբ նման մակարդակի մրցաշարարերում լավագույնները հանդիպում են առաջին ռաունդում: Իսկ կիսաեզրափակչում ու եզրափակչում արդեն լավագույն մարզավիճակում են: Իմ հիմնական մրցակիցներին եմ համարում Չինաստանի, Կորեայի և Ֆրանսիայի ներկայացուցիչներչին: Ես մեկնում եմ ոսկե մեդալի ետևից: Ճիշտ է, Օլիմպիադայում ծրագրեր չեն կազմում, բայց ես մատծում եմ առաջի տեղի մասին»,-ասել է նա:

21 Июль 2012 - 07:01 AMT
В категории до 49 кг Россию на Олимпийских играх в Лондоне представит армянский боксер Давид Айрапетян. “Мы с партнерами по сборной России сейчас стараемся не зацикливаться на предстоящем турнире. Понятно, что это Олимпийские игры, понятно, что ажиотаж в Лондоне будет нешуточный, но сейчас стоит сосредоточиться на тренировке. С нами по этому поводу даже проводили какие-то психологические беседы, но я думаю, важнее, как работают тренеры”,- слова Айрапетяна передает allboxing.ru.
Это будет вторая Олимпиада боксера, и он отметил, что волнения гораздо меньше. Айрапетян сказал, что зациклен на работе и исправляет свои недостатки: “ С каждым разом я чувствую, что прибавляю. Некоторые комбинации проходят все чаще и чаще. Плюс, я анализирую каждую тренировку”.
Боксер отметил, что никаких предпочтений по жеребьевке у него нет, но было бы правильно, если бы в Лондоне сетки составляли по рейтингу. “ Глупо, когда на турнирах такого уровня лучшие встречаются в первом раунде. А так к полуфиналу или финалу они подходят в оптимальной форме. Мои основные соперники представители Китая, Кореи, Франции. Хотя я не думаю, что хоть один бой получится очень легким. Я еду за золотой медалью. Конечно, планировать ничего нельзя, но я думаю только о первом месте”,- добавил он.