2012թ. վեց ամսում կառավարությունը բավարարել է ՓՄՁ շուրջ 4000 հայտ պետաջակցության շրջանակում: Այդ մասին հուլիսի 23-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը՝ ամփոփելով առաջին կիսամյակի արդյունքները:
Ընդ որում, նրա խոսքով պետաջակցություն ստացածների 93 տոկոսը մարզերի ձեռնարկություններ են, և միայն 7 տոկոսը՝ Երևանում: «Դա նշանակում է, որ մենք նախապատվությունը տալիս ենք այն ընկերություններին, որոնք մարզերում են գտնվում և իրականացնում ենք տարածքների հավասար զարգացման ծրագիրը»,-ասել է նա:
Նախարարը հավելել է, որ վեց ամսում ուղղակիորեն ֆինանսավորվել է 21 ՓՄՁ 1,3 մլրդ դրամ գումարով: «Մենք կշարունակենք աջակցությունն այս տարի և հաջորդ տարի, քանի որ այդ ծրագրերի մասնակիցների համար նոր հնարավորություններ են բացվում»,-ասել է Դավթյանը:

In the first half of 2012, Armenian government fulfilled over 4000 applications of small and medium enterprise (SMEs) representatives in the framework of programs extending state assistance, Economy Minister said.
As Tigran Davtyan told a press conference, 93% of the assistance provided was aimed to provincial businesses, and only 7% to Yerevan-based ones.
“We give preference to provincial companies and implement a balanced development-oriented program,” he said.
In this context, Minister Davtyan said that 21 SMEs received AMD 1,3 bln direct funding in the first half of 2012.