24 Հուլիս 2012 - 06:56 AMT
«Կրասնոդարի» հայ հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնության առաջին տուրում «Ռուբինի» դարպասին 2 գնդակ է խփել, ընդգծել է, որ իր թիմը խաղի ընթացքում փորձել է իրականացնել նախատեսված ծրագիրը:
Նա նաև գոհունակություն է հայտնել խաղի արդյունքների վերաբերյալ:
« Միշտ էլ հաճելի է խաղաշրջանը հաղթանակով սկսել: «Ռուբինին» հաղթելը կրկնակի անգամ հաճելի է: Խաղը բարդ էր, սակայն մենք ունեինք ծրագիր, որը փորձում էինք իրականացնել: Թիմն ուզում էր հաղթել»,-Մովսիսյանի խոսքը հաղորդում է sport-express.ru-ն:
Մովսիսյանը խոստովանել է, որ ռուսական լիգան ուժեղ է, ուստի դժվար է կանխատեսումներ անել. «Մենք ցանկանում ենք ավելի լավ հանդես գալ, քան նախորդ խաղաշրջանին: Ցանկանում ենք ուժեղ լինել, ցանկանում ենք հաղթել»:

24 Июль 2012 - 06:34 AMT
Армянский нападающий "Краснодара" Юра Мовсисян сделавший дубль в ворота "Рубина" в матче первого тура чемпионата России отметил, что его команда в ходе игры пыталась реализовать намеченный план. Форвард также выразил удовлетворение результатом встречи.
“Всегда здорово начать сезон с победы. Выиграть у "Рубина" вдвойне приятно. Это команда, которая недавно победила в Суперкубке и способна претендовать на самые высокие места в чемпионате. Матч был сложным, но у нас был план, который мы пытались реализовать. Команда хотела выиграть”,- слова Мовсисяна передает sport-express.ru.
Мовсисян признался, что российская лига сильная, а потому тяжело загадывать: “Мы хотим выступить лучше, чем в прошлом сезоне. Хотим быть сильными, хотим побеждать”.